Dentavis – Stomatologia

IMPLANTOLOGIA

IMPLANTOLOGIA

Braki zębowe to nie tylko estetyka…

Brak nawet jednego zęba powoduje konsekwencje medyczne takie jak pochylanie się i przesuwanie sąsiednich zębów, zanik kości oraz większe obciążenie pozostałych zębów co prowadzi do ich ścierania i mikropęknięć szkliwa. Aby temu zapobiegać, z pomocą przychodzi nam implantologia, która pozwala w małoinwazyjny sposób odbudować brakujące zęby – czy to pojedyncze czy cały łuk zębowy bez konieczności ingerencji w sąsiednie zęby.

Implanty zębowe to elementy, które zastępują korzeń utraconego zęba. Produkowane są z czystego tytanu, który charakteryzuje się wytrzymałością i biokompatybilnością z tkankami jamy ustnej. Wszczepiane są w kość szczęki lub żuchwy. Po osteointegracji implantów z kością wykonywane jest uzupełnienie protetyczne, które imitować będzie naturalne zęby Pacjenta.

Zabieg wszczepienia implantu jest bezbolesny. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym z zachowaniem pełnej sterylności.

W naszym wyposażeniu znajduje się tomograf komputerowy umożliwiający wykonywanie trójwymiarowych zdjęć rentgenowskich, szczególnie istotnych przy implantach zębowych.

Odzyskaj wspaniały komfort życia!

Scroll to Top