Dentavis – Stomatologia

ENDODONCJA

Endodoncja = leczenie kanałowe pod mikroskopem podczas jednej wizyty.  

W przypadku pojawienia się dolegliwości bólowych zęba przyczyną może być głęboka próchnica i stan zapalny miazgi (nerwu) a także rozwój bakterii w zębach martwych przeleczonych dawnymi metodami. Dawniej zęby z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi były kwalifikowane do usunięcia natomiast w nowoczesnej stomatologii leczenie endodontyczne jest sposobem na uratowanie zęba. 

Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu systemu kanałów korzeniowych w chorym zębie, zdezynfekowaniu ich za pomocą specjalnych płukanek a następnie ich szczelnym wypełnieniu. Wszystko to odbywa się przy użyciu koferdamu, który izoluje wnętrze zęba od środowiska jamy ustnej zapobiegając przedostawaniu się bakterii do wnętrza kanałów.

Nasze doświadczenie oraz najwyższej klasy sprzęt obejmujący między innymi mikroskop firmy ZUMAX, system maszynowego opracowywania kanałów – ENDORADAR PLUS WOODPECKER i termicznego wypełnienia gutaperką na ciepło oraz urządzenie do elektronicznego pomiaru długości opracowywanych kanałów (endometr), gwarantuje maksymalną precyzję i skuteczność zabiegu bez powikłań.

Poprawność wykonania zabiegu kontrolowana jest za pomocą radiowizjografii cyfrowej bez konieczności wstawania z fotela.

Pamiętajmy, że miejsce po ekstrakcji, czyli lukę w uzębieniu, trzeba będzie uzupełnić protetycznie – implantami, mostem lub ruchomą protezą. Zabiegi te są droższe i bardziej czasochłonne niż leczenie endodontyczne.

Scroll to Top