Dentavis – Stomatologia

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna to podstawa zdrowego i pięknego uśmiechu na długie lata.

Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z osadem oraz płytką nazębną, które są podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia a jej celem zachowanie zdrowia jamy ustnej, które wpływa na poprawę ogólnej kondycji organizmu człowieka. 

Co to jest płytka nazębna?  

To płytka bakteryjna, inaczej mówiąc lepka powłoka, która przylega do naszych zębów. Z biegiem czasu powstaje z niej kamień nazębny.  Nieusuwany kamień i osad nazębny mogą powodować stan zapalny dziąseł oraz ich obniżenie, zanik kości, ruchomość zębów a nawet ich utratę (paradontozę). Aby temu zapobiec, należy regularnie pojawiać się na wizytach u wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej, minimum raz na pół roku.

Każdy powinien dbać o regularną higienę jamy ustnej, ponieważ jest to droga do eliminacji przykrego zapachu z ust, usunięcia przebarwień powstałych na skutek picia m.in. kawy, herbaty, czerwonego wina czy palenia papierosów oraz zapewnienia poczucia świeżości. W tym celu w naszym gabinecie wykorzystujemy nowoczesne, wolnostojące urządzenie Woodpecker PT-A, zawierające skaler ultradźwiękowy oraz piaskarkę. Dzięki tytanowym końcówkom, które zapewniają bezbolesne usuwanie kamienia nazębnego mamy gwarancję, że Pacjent będzie czuł się komfortowo. Dopełnieniem zabiegu higienizacji jest zabezpieczenie zębów – wzmocnienie szkliwa poprzez zastosowanie fluoru, który dodatkowo zmniejsza nadwrażliwość pozabiegową.

Scroll to Top