Dentavis – Stomatologia

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną zajmującą się odbudową ciągłości łuków zębowych i odtwarzaniem ich czynności. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla zdrowia jamy ustnej. Utrata większej ilości zębów może prowadzić do poważniejszych zakłóceń w funkcjonowaniu układu żucia oraz wpływa na wygląd twarzy.

W Dentavis oferujemy pełen wachlarz usług protetycznych. Wykonujemy korony porcelanowe, licówki, mosty, odbudowy implanto-protetyczne oraz protezy.

Korony porcelanowe mają na celu odbudować zęba w całości, chroniąc go przed potencjalnymi uszkodzeniami. Zakłada się je w przypadku zniszczonych oraz martwych zębów, często wzmacniając je wkładem koronowo-korzeniowym (to uzupełnienie, które ma formę sztyftu umieszczanego w korzeniu zęba, po uprzednim leczeniu kanałowym). Ich kolor i kształt jest indywidualnie dopasowywany do pozostałych zębów Pacjenta.

Licówki porcelanowe są najlepszym sposobem na poprawę nieatrakcyjnego uśmiechu. Szczególnie u ludzi młodych, kiedy własne zęby są jeszcze w dobrym stanie, nie są starte i nie mają jeszcze bardzo dużych wypełnień ale ich kolor i kształt jest nieodpowiedni. Licówki mają postać cienkich, porcelanowych płytek, które są mocowane na powierzchni zęba.

Mosty porcelanowe  to uzupełnienie protetyczne składające się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych, połączonych ze sobą przęsłami. Wykonywane są u osób z brakami w uzębieniu. Cementowane na stałe, dzięki czemu zapewniają Pacjentowi większy komfort niż protezy ruchome.

Ruchome protezy całkowite i częściowe – to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie u Pacjentów, którzy utracili wszystkie swoje naturalne zęby lub ich część. Ruchome protezy całkowite mogą być mocowane również do implantów, znacznie poprawiając komfort życia Pacjentów.

Protezy stałe możemy zastosować u Pacjentów po uprzednim wszczepieniu implantów zębowych. Takie rozwiązanie daje wysoką estetykę uzupełnienia protetycznego, czyli w sposób doskonały naśladuje własne zęby dając wspaniały komfort życia.

Dla zapewnienia naszym Pacjentom komfortu dnia codziennego w czasie trwania procesu leczenia wykonujemy tymczasowe odbudowy protetyczne, które na zakończenie zastępujemy rozwiązaniem docelowym.

Współpraca z najlepszym laboratorium protetycznym na śląsku oraz indywidualne podejście do potrzeb Pacjenta i wykorzystanie nowoczesnych technik pozwala nam uzyskać to co najcenniejsze – piękny uśmiech i zadowolenie Pacjenta.

Przyjdź do nas po piękny i nowy uśmiech!

Scroll to Top