Dentavis – Stomatologia

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Od prostych ekstrakcji po skomplikowane zabiegi usunięcia zębów mądrości. Tym między innymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna. 

Ekstrakcja zęba jest najczęściej wykonywanym zabiegiem  w zakresie chirurgii stomatologicznej, mimo to wymaga wnikliwej analizy każdego przypadku oraz przygotowania do zabiegu. Niezwykle ważne jest zachowanie kości wyrostka zębodołowego, co przekłada się na późniejsze leczenie protetyczne i implantologiczne. 

Chirurgiczne usuwanie ósemek.

Choć nazywane są zębami mądrości, z inteligencją nie maja nic wspólnego.  Za to potrafią nieźle dać się we znaki, bo zwykle rosną nieprawidłowo. Ze względu na swoje położenie sprawiają trudności podczas higieny, co w konsekwencji przyczynia się do rozwoju próchnicy. Bakterie i resztki pokarmowe, zalegające pod kapturkiem dziąsłowym wywołują stany zapalne tkanek miękkich oraz ból. Często nie mając wystarczającej ilości miejsca w łuku zębowym, powodują stłoczenia oraz powstawanie wad ortodontycznych u dorosłych Pacjentów.

W przypadku zębów zatrzymanych znajdujących się w pobliżu nerwów bądź zatok szczękowych, dla bezpieczeństwa Pacjenta i precyzji zabiegu konieczne jest wykonanie badania tomografem komputerowym.

Scroll to Top